Daj się poznać 2017 - Może review?

Opublikowano: 07-03-2017Wszyscy jako pierwszy post w konkursie "Daj się poznać" umieszczają opis projektu. Ja zacznę inaczej - poruszę temat code review.

Edycja 2016 była udana. Udział w konkursie wzięło 296 uczestników, z czego 70 dotarło do finału [1]. Pomiędzy uczestnikami powstała wymiana zdań — pojawiały się wpisy na blogach, pod wpisami pojawiały się komentarze, pojawił się kod, a pod kodem... nic?

Przedstawię Ci moje podejście — poprzedniej edycji zabrakło code review. Uczestnicy rozmawiali między sobą, wymieniali się doświadczeniem, zajmowali się kodem... ale swoim. W tym roku czas to zmienić!

Code review nie służy obrażaniu innych, tylko konstruktywnej dyskusji, a czasami krytyce. Oprócz wykrywania błędów i poprawy jakości kodu służy do wymiany doświadczeń. Tego rodzaju wymiany doświadczeń ostatnio zabrakło.

/images/github-comment.png

Proponuję, aby każdy zaczął obserwować na GitHubie kilka projektów (technologicznie powiązanych z własnym), przeglądał ich kod, a uwagi przesyłał autorowi. Wystarczy tylko chwila na review i sekunda, by dodać komentarz!

/images/github-watch.png

Ja już obserwuję!Pytanie lub komentarz? Zostaw wiadomość!

Powiedz proszę, czy podobał Ci się ten wpis. Chętnie podyskutuję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Comments powered by Disqus