Programista 62 - Aplikacje z Kivy

Opublikowano: 02-09-2017W najnowszym numerze „Programisty” (7/2017) ukazał się mój artykuł - „Aplikacje z Kivy” - będący wprowadzeniem do frameworka Kivy.

Z każdym dniem programowanie staje się dostępne dla coraz to szerszego grona. Już teraz, aby uzyskać w pełni funkcjonalny produkt, wystarczy odpowiednio dobrać i zastosować istniejące elementy. Dobrym przykładem jest Python – język, w którym można szybko napisać aplikację, wykorzystując gotowe pakiety, takie jak Kivy.

Do artykułu dołączony jest kod źródłowy gry Snake napisanej na urządzenia z systemem Android.

Inne, ciekawe artykuły:

 • Przegląd kompilatorów i narzędzi online

  Czy zdarzyło Ci się kiedyś być w potrzebie podzielenia się problemem programistycznym? A może potrzebowałaś na szybko dokonać jakichś zmian, ale na Twoim komputerze nie było akurat zainstalowanych odpowiednich narzędzi? W tym artykule przedstawione zostaną najpopularniejsze i, w mniemaniu autora, najciekawsze serwisy przeglądarkowe, których celem jest ułatwienie życia programistom. Istotne będzie przede wszystkim ułatwienie dzielenia się wiedzą, jak i dostęp do prostej w użyciu i bezpiecznej piaskownicy dla danej technologii.

 • Arduino i sensory

  Jedną z podstawowych zalet platform zgodnych z Arduino jest możliwość podłączania do nich różnych czujników. Czyni to tę platformę idealną bazą do budowania różnych urządzeń i robotów. W niniejszym artykule postaram się opowiedzieć o tym, jak podłączyć do Arduino czujniki oraz jak nawiązać z nimi komunikację, by móc odczytywać z nich wyniki pomiarów.

 • Armada wpływa do nowego portu. Rodzina A38x we FreeBSD

  Jednym z ostatnich produktów typu System-on-a-Chip firmy Marvell opartych o architekturę ARMv7 była rodzina Armada 38x. Szybkie interfejsy, dobra wydajność przy niskim poborze energii oraz dostępność oprogramowania złożyły się na komercyjny sukces układu. Wokół niego zbudowano środowisko, w skład którego wchodzą tanie płyty developerskie (np. Armada-388-Clearfog firmy SolidRun), a także oficjalny Linux, U-Boot i dodatkowy otwarty software od producenta. Nową, silną pozycją na liście jest pełny port systemu operacyjnego FreeBSD na tę platformę. Przyjrzyjmy się procesowi jego powstawania i ciekawszym rozwiązaniom zastosowanym podczas prac.

 • BetterZip – czyli od XSS-a do wykonywania dowolnego kodu

  XSS (Cross-Site Scripting) to jedne z najbardziej popularnych podatności świata aplikacji webowych. Na liście OWASP TOP10 niezmiennie od wielu lat zajmują pierwsze miejsce pod względem powszechności. Do tej pory XSS-y były zwykle utożsamiane wyłącznie ze światem przeglądarek, jednak ze względu na fakt, że HTML i JavaScript ostatnio coraz mocniej przenikają do świata aplikacji desktopowych (np. framework Electron) i mobilnych (Cordova), skutki XSS-ów mogą być poważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. W tym artykule zobaczymy na przy-kładzie aplikacji na systemy macOS - BetterZip – jak XSS może posłużyć do wykonania dowolnego kodu na komputerze.

Pełny opis numeru, wraz ze spisem treści, dostępny jest na stronie wydawcy.Pytanie lub komentarz? Zostaw wiadomość!

Powiedz proszę, czy podobał Ci się ten wpis. Chętnie podyskutuję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Comments powered by Disqus