Daj się poznać 2017 - Pomysł na projekt

Opublikowano: 11-03-2017Po roku ponownie nadszedł czas na stawienie czoła nowym wyzwaniom w ramach konkursu "Daj się poznać".

W tej edycji konkursu będę rozwijał narzędzie do przeglądania logów. Będzie to mały program, w którym to zobaczymy tabelę. Wiersze w niej zawarte będą odpowiadały kolejnym wierszom logów - kolumny odpowiednio.

Wiersz tabeli będzie mógł zawierać więcej niż jedną linię - nawet jeśli pierwotnie w logach znajdowała się tylko jedna. Otóż czasami zdarza się, że zawiera ona informacje, które po odpowiednim sformatowaniu można przedstawić w bardziej przyjazny sposób.

Zielony, żółty, czerwony - często takimi kolorami oznacza się całe wiersze w logach, aby zasygnalizować jego odpowiednią kategorię (np. WARNING, ERROR). Dla mnie to za mało - oprócz zmiany koloru całej linii, chciałbym zmienić kolor wybranego fragmentu tekstu w tej linii, by podkreślić jego ważność.

/images/ksystemlog.png

(ksystemlog koloruje cały wiersz, nie pozwala na jego sformatowanie)

W języku Python wcięcia oznaczają blok kodu, a kto powiedział, że podobnych zagnieżdżeń nie może być w logach? Ten projekt ma obsługiwać zagnieżdżanie się logów (czy to poprzez spacje, czy odpowiednie słowo kluczowe) i umożliwiać ich zwijanie. Zrealizowane to będzie za pomocą znanego wszystkim kwadracika ze znakiem minusa lub plusa umieszczonego zwykle po lewej stronie edytora kodu.

/images/code_folding.png

Rozwijane narzędzie powinno umożliwiać przeglądanie naprawdę dużych plików. Ilość wierszy w logach nie będzie miała znaczenia, jedynym ograniczeniem będzie ilość znaków w nich zawarta.Pytanie lub komentarz? Zostaw wiadomość!

Powiedz proszę, czy podobał Ci się ten wpis. Chętnie podyskutuję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Comments powered by Disqus